Największe turnieje pokerowe na świecie

Turnieje pokerowe nie od dziś przyciągają ogromne grono graczy, którzy próbują swoich sił w nadziei na to, że zgarną główną pulę. Ta opiewa nierzadko nawet na miliony amerykańskich dolarów. Jednak turnieje pokerowe cieszą się zainteresowaniem nie tylko ze strony graczy. Największe z nich transmitowane są nawet w telewizji, a przed telewizorami zasiada spora publiczność, która śledzi poczynania profesjonalnych pokerzystów.

World Series of Poker

Jest to najbardziej popularny oraz najbardziej prestiżowy cykl turniejów pokerowych na świecie. Po raz pierwszy turniej tej serii odbył się w 1969 roku, a wydarzenia są nieustannie organizowane po dziś dzień. Tak zwany „Main Event”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Główna Impreza”, to turniej, na który zaproszeni są tylko najlepsi z najlepszych graczów cyklu. Wiele osób uznaje tę konkretną imprezę za nieoficjalne mistrzostwa świata w Pokera sportowego.

Co można wygrać w turniejach WSOP? Kultową już, złotą bransoletkę, którą sygnowane są turnieje pokerowe z tego cyklu, a także – co oczywiste – ogromne pieniądze. Do tej pory to właśnie pod egidą WSOP został rozegrany największy turniej pokerowy na świecie. Wzięło w nim udział ponad 8700 graczy, a w puli znalazło się ponad 80 amerykańskich dolarów. Zwycięzca turnieju zabrał do domu 12 milionów.

World Poker Tour

To wysoko skomercjalizowany turniej pokerowy, należący do trójki najbardziej popularnych turniejów na świecie. Od 2002 roku każdy turniej z serii WPT jest transmitowany na żywo. W telewizji zaś możemy zobaczyć pojedynek pomiędzy najlepszymi zawodnikami, na ostatnim stole. Oprócz pieniędzy, w turnieju pokerowym World Poker Tour zwycięzca finałów wygrywa puchar z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem zwycięzcy.

„Wkupne” do turnieju wynosi zazwyczaj pomiędzy od 3 tysięcy do 25 tysięcy amerykańskich dolarów. Najlepsi zawodnicy oczywiście zabierają do domu miliony. Największa wybrana podczas mistrzostw świata WPT padła w sezonie 2006-2007. Ekwadorczyl Carlos Mortensen wygrał niecałe 4 miliony dolarów.

Turnieje WPT dzielone są także ze względu na płeć. Najlepsi mężczyźni oraz najlepsze kobiety mają okazję rywalizować w osobnych turniejach, dzięki czemu szanse teoretycznie wyrównują się. Najbardziej utytułowanym graczem WPT jest czterokrotny zwycięzca, Amerykanin Darren Elias.

PokerStar Caribbean Adventure

To trzeci i ostatni turniej pokerowy na naszej liście. To coroczny, pokazywany w telewizjach na całym świecie duży turniej. Triumf święcił w nim nawet jeden Polak. W 2014 roku Dominik Pańka okazał się najlepszym spośród ponad 100 graczy z całego globu. Do domu zabrał ze sobą ponad milion 400 tysięcy dolarów, czyli około 4 miliony 200 tysięcy złotych.

Stawka w turnieju jest dość wysoka. Aby wziąć udział, należy wpłacić 10 tysięcy dolarów. Nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. W 2012 roku zdecydował się na niego pewien nowojorczyk, który z turnieju wyjechał mając w kieszeni ponad 1.75 miliona dolarów. Był to pierwszy i do tej pory jedyny amatorski gracz Pokera, która przyjechał na tak duża imprezę i zwyciężył.

Turnieje pokerowe w kasynie online

Turnieje pokerowe organizowane są również w kasynach internetowych. Na naszej liście najlepszych kasyn online znajdziesz renomowane kasyna, w których można wygrać spore pieniądze dzięki tego typu imprezom. Wystarczy sprawdzić, wejść do gry i spróbować swoich sił w kasynowych turniejach pokerowych online na prawdziwe pieniądze.